Iphone-ok világa

 

Mindeddig nyolc kiadásban készültek iPhone-ok, mindegyik a hozzá tartozó operációsrendszer-verzióval (iOS). Az első iPhone mind formailag, mind specifikációjában iránymutatónak számított a következő generációk tekintetében. A második kiadás, az iPhone 3G újításai közt szerepelt a 3G-szolgáltatás és a beépített GPS, ami lehetővé tette a telefon GPS-ként való használatát. Továbbfejlesztett változata, az iPhone 3GS már digitális iránytűvel, gyorsabb processzorral, magasabb felbontású és videofelvételre alkalmas kamerával került piacra.

A legnagyobb fejlesztéseket eddig az iPhone 4 hozta meg. A készülék immáron két kamerával rendelkezett, egy a telefon hátlapján és egy a kijelző felett. A hátsó kamera felbontása 5 Megapixelre nőtt, videokamerája HD minőségben (720p) képes felvételeket készíteni. Az előlapon található kamera VGA-felbontású, fő feladata a FaceTime-hívások segítése, amivel láthatjuk partnerünket beszélgetés közben (csak másik iPhone 4-gyel vagy újabb készülékkel, valamint OS X-szel kompatibilis). Kijelzője (Retina display) 960 × 640 pixeles felbontásra képes 326 ppi mellett, ami így több képpontot jelent egy hüvelyk esetén, mint amennyit az emberi szem érzékelni képes. Ennek köszönhetően a kijelző képpontjai csak nagyon közelről különülnek el egymástól. Bemutatására 2010. június 24-én került sor.

Az iPhone 4s-t 2011. október 4-én mutatta be az Apple. A telefon az előző változathoz képest tartalmában sokat változott. Külsőleg csak apróbb változtatások történtek, illetve az antenna felépítése módosult. Főbb tulajdonságai között szerepel a 8 megapixeles kamera Full HD (1080p) videokamerával, arcfelismerő rendszerrel és képstabilizációval, nagyobb teljesítményű processzorral, GLONASS-támogatással. Igazán jelentős előrelépés a szoftver területén történt, aminek leglátványosabb része a Siri nevű program lett. Ez a korábbi intelligens beszédfelismerő program egy továbbfejlesztett változata, ami az egyszerű direkt szóbeli parancsokon túl már bonyolultabb műveletek elvégzésére is alkalmas pusztán szóbeli utasítás alapján. A Siri csak a hibátlan, akcentus nélküli angol, francia, japán, kínai, koreai, német, olasz és spanyol nyelvet érti meg.[3] A készülék belső memóriája 16-tól 64 Gigabájtig terjed. Magyarországon a Telekom és a Vodafone rendelkezik kizárólagos forgalmazási jogokkal. Érdekesség, hogy a készülék bejelentése után egy nappal hunyt el az Apple alapítója, Steve Jobs. Az első vásárlók ahelyett, hogy ünnepelték volna az új készüléket, inkább gyászoltak az Apple Store-oknál.